Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

fei-img762585283.JPG

Studentská grantová soutěž podporuje projekty specifického vysokoškolského výzkumu prováděného studenty doktorských a magisterských studijních programů bezprostředně spjatého s jejich vzděláváním na Univerzitě Pardubice. Studentská grantová soutěž je organizačně zajišťována Interní grantovou agenturou Univerzity Pardubice.

2016 2015 2013

2016

Matematické modelování: člověk, počítač a jejich interakce

Číslo projektu

Řešitel za UPa

SGS_2016_025

Marek Jaroslav. Mgr. Ph.D.

Cílem projektu je zapojení studentů do aplikačního výzkumu. Řešitelé se studenty vytvoří nejméně dva příspěvky v kvalitních mezinárodních vědeckých konferencích se sborníky v databázi Scopus či WoS. Budou řešeny problémy interakce matematických modelů, bude testována hypotéza Klingera a Salingarose o závislosti estetických charakteristik výtvarného díla a jeho emocionálního dopadu na člověka, využití integrálních rovnic a počítačové grafiky pro modelování indukčního ohřevu, aplikace logistické regrese při rozhodování ve vybrané aplikační úloze, využití náhodnosti ve výtvarné tvorbě, aplikace matematických modelů v lingvistice.

Statistické analýzy environmentálních a ekonomických dat

Číslo projektu

Řešitel za UPa

SGS_2016_026

Heckenbergerová Jana Mgr. Ph.D.

Projekt je zaměřen na podporu a rozšíření výzkumného studentského týmu, který pracuje na katedře matematiky a fyziky pod vedením Mgr. Jana Heckenbergerová, Ph.D.. Její interdisciplinární výzkumná oblast zasahuje do aplikované statistiky, environmentální a energetické informatiky a ekonomie. Výzkumný tým úzce spolupracuje s prof. Petrem Musílkem z Dept. of Electrical and Computer Engineering, University of Alberta, Kanada, s Dr. Jianhui Wangem z Energy Division, Argonne National Laboratory, USA a s významnými vědeckými pracovišti jako je Oddělení nelineárního modelování při Ústavu informatiky Akademie věd. Zapojení studenti tedy získají cenné zkušenosti s aplikačním a interdisciplinárním výzkumem, čímž budou motivováni k aktivnímu řešení vědeckých a výzkumných aktivit. Finanční prostředky budou použity především na prezentaci výsledků na mezinárodních konferencích a na stipendia pro zapojené studenty. Studenti zapojení do SGS projektu se budou zbývat odhadem optimální frekvence měření enviromnenálních parametrů, analýzou a predpovědí větrných ramp, technickou analýzou burzovních dat a vícekriteriálním rozhodováním o výhodnosti hypotéčních úvěrů. Výsledky budou prezentovány na mezinárodních konferencích, jejichž sborníky jsou evidovány v uznávaných databázích, a shrnuty v rámci diplomových a disertačních prací.

2015

Využití matematického modelování ve vybraných experimentálních a inženýrských úlohách

Číslo projektu

Řešitel za UPa

SGSFEI_2015009

Josef Rak, RNDr., Ph.D.

Cílem projektu je vytvoření zapojení studentů do aplikačního výzkumu. Řešitelé se studenty vytvoří nejméně 3 příspěvky v kvalitních mezinárodních vědeckých konferencích se sborníky v databázi Scopus či WoS. Budou řešeny následující problémy: problematika dotykového stolu TouchTable, který umožňuje uživatelům interakci s počítačem pomocí gest rukou, simulace indukčního ohřevu, variabilita environmentalnich podmínek pro optimální řízení senzorického systému a identifikace a predikce větrných ramp.

2013

Užití statistických modelů v elektroenergetice a technické analýze

Číslo projektu

Řešitel za UPa

SGS_2016_025

Marek Jaroslav. Mgr. Ph.D.

Projekt je zaměřen na podporu a rozšíření studentského týmu, který se bude zabývat odhadem parametrů kruhových statistických rozdělení a aplikacemi získaných výsledků v elektroenergetice. Dalším tématem je citlivostní analýza vlivu vstupních parametrů na výstupní ampacitu či vnitřní teplotu vodiče.