Spolupráce se středními školami

FEI aktivně rozvíjí znalosti a vzbuzuje zájem o elektrotechniku a informatiku již u studentů středních škol, které patří mezi významné partnery fakulty. Pro studenty partnerských škol jsou pořádány populárně naučné přednášky i exkurze do laboratoří fakulty. 

Soubory ke staženíVelikost
PDF icon Nabídka FEI pro střední školy 2018388.75 KB
false

Mnoho populárně naučných akcí bylo pořádáno v rámci úspěšného projektu BRAVO, na který navázal  projekt BRAVO II. Oba projekty propagovaly technické vzdělávání na základních i středních školách, ale i široké veřejnosti. V rámci nich bylo realizováno mnoho kroužků zaměřujících se na robotiku, mechatroniku, programování, multimediální technologie, také mnoho podnětných exkurzí do laboratoří a učeben FEI, přednášek a zajímavých kurzů.

Letos se FEI opět připojí k řadě celouniverzitních populárně naučných akcí, které jsou určené pro studenty středních škol, žáky základních škol a ve většině případů i pro širokou veřejnost:

  • Noc mladých výzkumníků – 27. 3. 2018, zámek Pardubice
  • Věda a technika na dvorech škol –   10. 4. 2018, Dětský domov Pardubice
  • Vědecko-technický jarmark – 14. 6. 2018, Pernštýnské náměstí
  • Dětská univerzita - 27. - 31. 8. 2018
  • Věda a technika na dvorech škol  – září 2018
  • Noc vědců – 5. 10. 2018

Talentovaní žáci a studenti se mohou zúčastnit soutěží pořádaných v Pardubickém kraji, které fakulta každoročně podporuje. Akademičtí pracovníci působí jako hodnotitelé na Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež a v Soutěži vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže AMAVET. Autorům nejlepších prací jsou uděleny zvláštní ceny i mimořádná stipendia.

 

false