Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

foto1_color_111738.jpg

S boomem informačních technologií se zrodila i naše Fakulta elektrotechniky a informatiky, která vychovává špičkové specialisty v oblasti elektrotechniky, elektroniky, komunikačních, informačních a řídících technologií.

Studium

Do praxe vysíláme kvalifikované programátory, analytiky, správce sítí a databází, specialisty na vývoj informačních a komunikačních systémů, aplikací řídící techniky nebo experty na radary a radiokomunikační techniku. Sledujeme trendy, pro výuku používáme nejmodernější techniku. Spolupracujeme s řadou firem a výuku propojujeme s praxí. Naši studenti mohou už při studiu získat mezinárodně uznávané certifikované zkoušky, s nimiž snadno prorazí na trhu práce.

Historie

Ačkoliv historie fakulty začíná teprve v novém tisíciletí, má již za sebou dynamický vývoj. Nejprve byl v roce 2002 založen Ústav informatiky, poté, co se rozšířil o další akreditovaný studijní program, byl přejmenován na Ústav elektrotechniky a informatiky a konečně v roce 2008 vznikla samostatná fakulta univerzity. Ta v současnosti vzdělává profesionály pro veřejný i soukromý sektor v osmi studijních programech.