Naše výzkumné centrum se dlouhodobě zaměřuje na aplikovaný výzkum a vývoj technologií v oblastech moderních radarových systémů, zpracování signálů a umělé inteligence. Usilujeme o tvorbu inovativních řešení s reálným přínosem pro praxi.
Hlavní oblasti výzkumu
Radiolokační systémy a signálové zpracování
Vyvíjíme pokročilé radarové systémy a algoritmy pro detekci, identifikaci, klasifikaci a lokalizaci objektů. Zvláštní pozornost věnujeme využití metod umělé inteligence a strojového učení pro analýzu a optimalizaci radarových signálů.
Radarově absorpční materiály (RAMs)
Zabýváme se návrhem a testováním materiálů s nízkou radarovou odrazností, například pro bezpilotní prostředky (UAV). Vyvíjíme lehké funkční vrstvy na bázi uhlíkových a magnetických nanočástic, které snižují radarovou viditelnost objektů.
Navigace a dopravní aplikace
Využíváme globální navigační satelitní systémy (GNSS) pro zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti dopravních prostředků a infrastruktury. Naše řešení propojují navigační a radarová data pro inteligentní dopravní systémy.
Výzkumné centrum sdružuje tři odborné týmy, které se zaměřují na různé technologické výzvy současnosti:
Výzkumný tým Tomáše Zálabského
Tým se věnuje aplikovanému výzkumu radionavigace, mikrovlnných technologií a antén, se zaměřením na pokročilé radarové zpracování a optimalizaci systémů pomocí umělé inteligence a strojového učení.
Výzkumný tým Petra Doležela
Tým se zaměřuje na aplikace strojového a hlubokého učení pro zpracování vizuálních dat, detekci, lokalizaci a klasifikaci objektů, segmentaci dat a automatizaci výrobních procesů v průmyslovém prostředí.
Výzkumný tým Tomáše Brandejského
Tým se zaměřuje na analýzu rozsáhlých dat v oblasti dopravních systémů, vývoj paralelních algoritmů a optimalizaci výpočetních infrastruktur pro vysokovýkonné výpočty, big data a prediktivní analýzu dopravních toků.