Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

spolupracsubjekty114531.png

Výzkumné centrum spolupracuje s regionálními společnostmi, a vzdělávacími institucemi s podobným zaměřením.

Partneři z aplikační sféry

Společnost ELDIS Pardubice, s.r.o. od svého vzniku směřuje své aktivity především do oblasti vývoje a výroby radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu. Zkušený tým specialistů provádí analýzy problémů, realizační studie, řízení projektů, vývoj obvodů a programového vybavení, elektrické i mechanické konstrukční řešení až po funkční zkoušky a instalaci zařízení. Všechny produkty jsou dodávány do více než pětadvaceti zemí po celém světě, včetně České republiky.

RETIA, a.s. je česká společnost, sídlící v Pardubicích, založená v roce 1993 a navazuje na stoletou tradici jednoho z největších výrobců radarů 20. století Tesla Pardubice. Vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, systémy velení a řízení, UWB lokalizační a komunikační systémy i záznamové systémy ReDAT pro nahrávání hlasu, obrazovek a dat. Produkty RETIA jsou využívány ve vojenské i v civilní oblasti života. RETIA má vlastní výzkum na špičkové úrovni, dlouholeté zkušenosti a může se pochlubit velkou řadou zakázek uskutečněných pro významné zákazníky z ČR i celého světa.

RADOM, s.r.o. se zaměřuje na podnikatelskou činnost v oblasti bezdrátové rádiové a komunikační systémy pro kolejová vozidla (drážní systémy a systémy pro metro), systémy pro zabezpečení a střežení objektů, signalizační systémy pro přivolání pomoci, systémy pro určování polohy na bázi GPS a vysokofrekvenční a anténní technika.

Rail-Com Systems s.r.o. nabízí technologicky optimalizovaná řešení v oblasti designu, vývoje, projekce a projektového řízení dodávek a aplikací v systémech železniční dopravy, komunikačních technologií (rádiová komunikace technologie a datové sítě). S podporou našich spolupracujících partnerů také v oblasti průmyslové automatizace a řízení a v oblasti vojenských řešení.

Spolupracující výzkumné organizace

Katedra informační teorie a strojového učení na Technické univerzitě v Drážďanech, vedená od října 2022 profesorem Rafaelem F. Schaeferem, se zaměřuje na teoretický popis a analýzu komunikačních systémů.

Ústav matematiky, informatiky a kybernetiky Fakulty chemicko-inženýrské (VŠCHT Praha) se zaměřuje na výzkum v oblasti syntézy nanostruktur a jejich aplikací v mikroelektronice a měřicí technice, vývoj polymerních materiálů včetně biobázických a vodivých polymerů a polymerních nanokompozitů, a na výzkum taktilních senzorů a metod pasivní ochrany dat před odposloucháváním.

Indický institut technologie Guwahati (IIT GUwhati) se v oblasti radarových technologií zaměřuje na vývoj pokročilých systémů pro integrované snímání a komunikaci, včetně výzkumu v oblasti bezdrátové komunikace páté generace (5G) a další.

GNSS Centre of Excellence (GCE) podporuje vývoj, testování a aplikace využívající globální navigační družicové systémy (GNSS) v ČR, zaměřuje se na technologii, vědecký výzkum a projektový management v této oblasti.

RadioLabs se specializuje na navrhování, prodej a opravy rádií a rádiových produktů, zejména v oblasti RF obvodů, antén a přijímačů. Nabízí širokou škálu produktů, včetně Wi-Fi antén, přístupových bodů, směrovačů a zesilovačů, stejně jako přenosných AM/FM/SW rádií a příslušenství. Dále poskytuje technickou podporu a poradenství v oblasti bezdrátových sítí a rádiové komunikace.