Uložit do kalendáře 05-07-2022 9:00 31-07-2022 9:00 Czech republic/Europe KŘÍŽEM KRÁŽEM EVROPOU, Bulharsko, Chorvatsko, Polsko a Slovinsko v panelové výstavě Zveme vás na panelovou výstavu KŘÍŽEM KRÁŽEM EVROPOU, Bulharsko, Chorvatsko, Polsko a Slovinsko. Výstava vznikla jako studentský projekt díky výzvě Rozjeď to za podpory Univerzity Pardubice spolu se Statutárním městem Pardubice....
05. 07. - 31. 07. 2022

V rámci výstavy jsou prezentovány evropské státy, jejichž historii, kulturu a samozřejmě i jazyk studovalo mnoho studentů Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, kteří dané země v rámci studia i mnohokrát navštívili. Výstava se koná v červenci, v měsíci, kdy Česká republika začíná předsednictví v Radě Evropské unie. Právě členství v EU spojuje všechny čtyři zmíněné státy.

Expozice vám přiblíží historii, zajímavé památky i gastronomii vybraných zemí, přidány jsou také zajímavosti ze studentských cest. Panelová výstava je také doplněna o doprovodný program pro děti. Navštivte také naši webovou stránku, kde naleznete například základní slovíčka nebo zde naleznete online verzi pexesa.

Poděkování patří také Infocentru Pardubice, které poskytlo prostory.

Vstup zdarma
Fakulta filozofická