fei_at_game_design_130831.jpg

Published: 18.04.2019

Studetni FEI – Vojtěch Kršík, Ondřej Chrbolka, Miroslav Jiránek, Filip Skála a Vojtěch Laňka – se spolu s dalšími pěti studenty UPa v rámci programu Language and Culture Jazykového centra UPa, zúčastnili minulý týden pobytu na švédské Univerzitě Uppsala ve vzdáleném kampusu na malebném ostrově Gotland. Program plný společných přednášek, cvičení a projektů především se švédskými studenty katedry vzdělávání vyústil ve vytvoření pěti krátkých videí na různorodá interkulturní témata. Studenti porovnávali přístup jednotlivých kultur například ke zdravotní či sociální péči, k LGBT komunitě, ke vzdělávání, náboženství a volnočasovým aktivitám. Společně také pronikli do způsobu výuky neortodoxní katedry Game Designu a měli možnost obohatit svůj život o nové zkušenosti. Studenti nejen ve všech aktivitách obstáli, ale svým nadšeným a profesionálním přístupem své kolegy ve Švédsku nadchli. Věříme, že tato zkušenost obohatila studijní porfolio studentů na celý život.

Markéta Denksteinová

Jazykové centrum, UPa