Published: 03.05.2018

Úspěšná reprezentace studentů FEI na STOČ 2018

26. dubna 2018 se na Strojní fakultě VŠB TU Ostrava ve spolupráci s Fakultou aplikované informatiky Univerzity T. Bati konal již 23. ročník mezinárodní soutěže Studentské tvůrčí a odborné činnosti studentů středních a vysokých škol. Soutěž organizačně zabezpečila Katedra automatizační techniky a řízení SF VŠB.

Soutěže se účastnilo celkem 40 studentů VŠ v 5 odborných sekcích z ČR, SR a Polska a 13 studentů středních škol z ČR ve dvou sekcích. Naši univerzitu úspěšně zastupovali 3 studenti:

Jan Vojta (ŘP) v sekci Aplikace systémů řízení s příspěvkem Rychlost implementace estimátoru stavu v zařízení Arduino Due obsadil 3. místo

Petr Vaníček (ŘP) v sekci Mechatronika a robotické systémy s příspěvkem Mapování prostoru za využití robotické platformy obsadil 2. místo.

Ondřej Beneš (IT) v sekci Informační systémy, virtuální realita s příspěvkem Aplikace pro smart detekci výrobních byl první.

Všichni obdrželi finanční odměnu a dar od sponzorů soutěže. FEI studentům za vynikající tvůrčí činnost udělila stipendium ve výši 15, 10 a 8 tisíc korun.

Zástupci FEI se aktivně účastnili i organizace soutěže. V porotě v sekci Aplikace systémů řízení pracoval prof. Taufer a v sekci Informační systémy doc. Javůrek, oba z Katedry řízení procesů.

doc. Ing. František Dušek, CSc.