Published: 08.10.2016

​Zimní semestr dalšího akademického roku právě začal a Univerzita Pardubice si díky svým studentům připisuje další úspěchy. Postarali se o ně hned tři studenti, kteří se rozjeli do světa. Student Fakulty ekonomicko-správní Jakub Zimola vyhrál soutěž studentských inovátorů ve Velké Británii. A dvojice studentů z Fakulty elektrotechniky a informatiky je na dvoutýdenní stáži v Číně.

Jakub Zimola je studentem 3. ročníku Fakulty ekonomicko-správní. V rámci programu ERASMUS+ studuje v současné době na partnerské univerzitě University of Central Lancashire ve Velké Británii. Právě zde se letos v srpnu dostal mezi 7 oceněných studentských inovátorů a odnesl si finanční odměnu £ 5 000 na další rozvoj svého nápadu, když se přihlásil do soutěže Summer of Student Innovation.

„Soutěž pro studenty nejprestižnějších britských univerzit pořádá nezisková organizace JISC, která působí v oblasti digitálních inovací vzdělávacích systémů a výzkumu. Spolu se svými partnery uspořádala v srpnu 2016 již čtvrtý ročník této soutěže, v níž si výborně vedl právě Jakub. Jeho Survey exchange nabízí kvalitní platformu pro studenty a jejich výzkum, kde vyplňování dotazníků funguje na základě reciprocity a unikátního bodového systému. Podrobný popis v angličtině naleznete na stránkách The Student Ideas Competition,“ říká k získanému ocenění vedoucí Jazykového centra Univerzity Pardubice Ing. Andrea Koblížková, Ph.D.

Organizace přitom vítězům pomáhá s realizací jejich nápadu i s uvedením na trh a rovněž jim zprostředkuje praktické zkušenosti v oblasti kreativního designu, výzkumu, podnikatelství a řízení projektů. Vítězné nápady se soustředí na řešení problémů, které studenti sami zažívají v oblasti vzdělávání.

Jakub Zimola ve Velké Británii rozvinul projekt, který úspěšně předvedl v květnu na Univerzitě Pardubice. „Své projekty tu prezentovalo pět studentů z několika zemí v rámci programu Language and Culture Scheme, který pořádá Jazykové centrum Univerzity Pardubice. Podařilo se mu srozumitelně představit a obhájit svůj nápad před porotou složenou z řady odborníků z Česka i Velké Británie,“ doplnila ke studentovu úspěchu Andrea Koblížková.