Published: 26.10.2012

Dne 6. 11. 2012 od 15:00 uspořádá Fakulta elektrotechniky a informatiky ve spolupráci se společností Cesnet a Informačním centrem Univerzity Pardubice seminář na téma "Světem Internetu bez nehod a průšvihů." s podtitulem "Vše co v síti děláte je moc dobře vidět.". Cílem semináře bude seznámit studenty, zaměstnance i veřejnost s tím, že Internet má svou sílu, krásu, ale i pravidla a úskalí. Že akce "půjčení Windows instalaček" a "já Ti ten film přepálím" má svá rizika, že krást se nemá a každá chyba, byť ne nutně úmyslná, něco stojí a může mít dalekosáhlé následky. V průběhu semináře budou prezentovány tři tematické okruhy:

• Právo, kybernetická kriminalita - zaměřen na autorské právo, P2P sítě, download, sdílení, podvody, útoky, virtuální svět.
  • Já anonym, svoboda na síti - referující o práci na síti a její anonymitě.
  • Svobodný software  - zaměřen na problematiku placeného vs. svobodného softwaru.

Přednáška se uskuteční v posluchárně H1, jejíž kapacita je 350 míst.