Studenti založili esportový tým

19. 6. 2019

Studenti Fakulty elektrotechniky a informatiky si začátkem jara založili esportový tým a nyní se rozhodli podělit se s námi o příběh jeho vzniku a dosavadních úspěchů.

 

Přišlo to z nenadání, když se na Facebooku objevila akce ohledně esportu v místním studentském klubu Áčko pořádaná organizací ESA (Esport Student Association). Informace o tom, že vůbec existuje zaběhlá studentská liga v soutěžení v počítačových hrách, dala impulz abychom se i my, studenti z Pardubic zapojili do lítého boje na tomto poli.

Díky informovanosti a zájmu jedinců se hráči her Hearthstone (HS) a League of Legends (LoL) spojili s už zaběhlými hráči Counter-Strike: Global offensive, kteří před rokem měřili své síly na LAN turnaji k výročí 10 let založení Fakulty elektrotechniky a informatiky. Tehdy se daly věci do pohybu díky iniciativě Michala Semonského, který kontaktoval Ing. Lukáše Čegana, Ph.D, proděkana pro vnitřní rozvoj a vnější vztahy a započal náš vznik.

Rád bych vám představil náš tým a podělil se o úspěchy (minimálně v našich očích), kterých jsme za letní semestr dosáhli. Tento semestr se konaly 3 akce, ve kterých se jednotlivci v HS a team hráčů LoL zúčastnili bojů v 3E lize a menšího přátelského utkání proti hráčům z Hradecké Univerzity.

Naši hráči LoL týmu se v 3E lize umístili na 15. pozici z 25 týmů a ačkoliv se jednalo o první hry proti týmům, které už za sebou měly souhru ze zimního semestru, neoznačil bych tento výkon za neúspěch ani úspěch. Tři hráči se taktéž zúčastnili 3E ligy ve hře Hearthstone. Zkušený Michal "Misaks" Syrovátko byl úspěšný, podařilo se mu prosadit a získat nádherné 2. místo. Našim zbylým hráčům se nepodařilo prosadit do vedení tabulky a dostat se do finále.

Nejúspěšnější jsme však byli na přátelském utkání v Hradci Králové v herním klubu Murloc, kde jsme zvítězili nad studenty z Univerzity Hradec Králové, a to ve hrách LoL a HS v poměru 2:0 a 3:1. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kdo se zúčastnili vzniku tohoto spolku a reprezentovali nás.

Děkuji.

Jiří "Freewolf" Kubek