Published: 16.05.2018

Vážení studenti,

společnost Huawei, přední dodavatel síťové infrastruktury telekomunikačních operátorů a korporací a 3. největší výrobce chytrých telefonů a příslušenství, vyhlašuje soutěž o účast v projektu Seeds for the Future.

Tento mezinárodní program, zaměřený na studenty vysokých škol, je jedinečnou možností pro studenty informatiky vycestovat do Číny a navštívit vývojové centrum společnosti Huawei. V tomto centru studenti absolvují výuku zaměřenou na praktické využití inovativních technologií společnosti Huawei. Každá participující vysoká škola má možnost nominovat studenty oborů souvisejících s ICT, kteří po splnění vstupních kritérií a absolvování výběrového řízení mohou být zařazeni do programu. Součástí cesty do Číny je seznámení s čínskou kulturou v Pekingu a jeho okolí a navazující stáž v centrále společnosti Huawei v Shenzenu.

Termín cesty do Číny je 1. 10. – 12. 10. 2018. Ideálními kandidáty jsou studenti ICT oborů od druhých ročníků až po doktorandy. Z ČR bude vybráno celkem 10 finalistů ze všech participujících univerzit.

Podmínky přihlášení do projektu:

Napsat esej – An essay demonstrating the student’s opinion on or interest in the ICT industry, his/her eligibility for the program, and his/her thoughts and suggestions on the country´s ICT industry development. – rozsah 1-2 strany A4, PDF, jazyk: angličtina.
Videoklip s představením studenta – info o sobě, o studiu, o budoucím uplatnění – délka max 2 min, link na youtube či soubor ve formátu MP4, AVI, jazyk: angličtina.
Doporučující dopis „Reference Letter“ od přímého vyučujícího – formát: naskenovaný dopis v PDF, dopis musí být podepsán a opatřen razítkem vysoké školy, jazyk: angličtina.

V případě zájmu mne kontaktujte na mailu renata.dvorakova@upce.cz, nejpozději však do 31.5.2018.

V roce 2016 studenti FEI byli úspěšní http://zpravodaj.upce.cz/stud…/…/studenti-na-stazi-v-huawei/

Renata Dvořáková, FEI