Published: 24.09.2015

Konec září je na Univerzitě Pardubice ve znamení prezentace vědy a techniky široké veřejnosti. V pátek 25. září se Univerzita a její fakulty připojí ke zbytku Evropy a otevřou své brány v rámci NOCI VĚDCŮ. Fakulta elektrotechniky a informatiky je navíc partnerem prvního ročníku mezinárodního veletrhu ELECTROTECHNICA & IT, který se uskuteční od čtvrtka 24. září do soboty 26. září v pardubickém Ideonu.

Od čtvrtka 24. září do soboty 26. září mohou zájemci zavítat do pardubického výstavního a společenského centra Ideon, kde se Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice představí na prvním ročníku mezinárodní výstavy ELECTROTECHNICA & IT, který se koná pod patronací europoslance Tomáše Zdechovského. Záštitu nad veletrhem převzal také děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky prof. Ing. Simeon Karamazov, Dr.

Nejenže je fakulta jedním z partnerů veletrhu, ale pro návštěvníky si připravila i zajímavý doprovodný program.

Pro zástupce firem i zájemce z řad široké veřejnosti připravila fakulta ukázky výsledků vědecko-výzkumné činnosti, kterou zaměřuje především do oblastí radiolokace, komunikačních technologií, senzorové techniky, řídicích systémů a aplikací informačních technologií. „Chceme mladým lidem ukázat, že technické obory jsou nejen perspektivní, ale také zajímavé. Pro žáky základních a středních škol jsme proto nachystali především ukázky věnované využití rádiových a obrazových signálů,“ popsal program výstavy vedoucí Katedry elektrotechniky FEI Ing. Zdeněk Němec, Ph.D.

Výstava ElectroTechnica & IT přinese nejrůznější přednášky, semináře a odborné diskuze v oblastech elektrotechniky a informačních technologií, které doprovodí rozsáhlé prezentace nejžhavějších novinek firem z Čech i ze zahraničí. Vedle Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice jsou dalšími partnery také společnosti ERA a.s., Tesla a.s., a SPŠE a VOŠ Pardubice.

„Naše fakulta je v rámci pardubického regionu přirozeným partnerem této výstavy. Složení studijních oborů i vědecko-výzkumná činnost fakulty se protíná se zaměřením vystavujících firem. Elektrotechnika a informační technologie jsou úzce provázány i s dalšími dopravními a strojírenskými obory, ve kterých často firmám v dalším rozvoji a inovacích brání nedostatek takto zaměřených absolventů,“ doplňuje Němec.

První mezinárodní veletrh ElectroTechnica & IT se koná ve dnech 24. až 26. září v pardubickém Ideonu.