Published: 16.08.2016

Akademičtí pracovníci a doktorandi z „FEIky“ aktivním účastníkům akcí a návštěvníkům z řad široké veřejnosti Olympijského parku ochotně vysvětlí a předvedou princip fungování bezdrátového nabíjení mobilů pomocí svítících diod a cívek. Motorickou zručnost, koncentraci a trpělivost si malí i velcí mohou vyzkoušet hned dvakrát: robot přenášející předmět z místa na místo a různé úrovně tzv. elektrické hry (ne)jistá ruka. K vyzkoušení jsou také sumo roboti a infračervená kamera. Pokud budete šikovní a Vaše motorická zručnost bude bezchybná, obdržíte upomínkový předmět vytvořený 3D tiskárnou, která je dalším lákadlem od čtvrtka do soboty v Olympijském parku. Přijďte se nechat poučit a pobavit zároveň.

V Olympijském parku, v Science pointu Univerzity Pardubice, na stanovišti č. 18, naleznete realizační tým FEI ještě ve čtvrtek, pátek a také sobotu. Neváhejte a přijďte se dozvědět zajímavosti z oblastí elektrotechniky a informatiky.

Více informací o Olympijském parku se dozvíte zde.

Fotografie naleznete na FB FEI.