Published: 08.10.2016

V pátek 30. 9. 2016 se na Fakultě elektrotechniky a informatiky konala akce

•  Noc vědců 2016.

Pro veřejnost bylo připraveno 12 různých stanovišť, kde si zájemci mohli prohlédnout mnoho zajímavostí z oblasti elektrotechniky a informatiky. Každé stanoviště si našlo své příznivce.

Samozřejmě velkým lákadlem bylo stanoviště s virtuální realitou, na jejíž vyzkoušení se stála fronta. Ale ani ostatní stanoviště nezahálela – animační a vizualizační produkt Autodesk Maya pro 3D efekty, promítání hologramů, 3D skener s návazností na 3D tiskárnu, bakalářská práce studenta – robotická ruka, diplomová práce studentky, která byla využita jako „školení“ na téma nebezpečí na sociálních sítí, jak řešit hrozby, plazmové koule, termokamery, simulace železničního zabezpečovacího systému, pohyb robotů v bludišti, vysvětlení pojmů jistič a proudový chránič, laserové závory, aneb jak dostat míček a nepřerušit ani jeden laserový paprsek, automatizace a mechatronika a poslední stanoviště bylo zaměřeno na aktuální téma dnešních dní – volby a volební systém.

Návštěvníci akce odcházeli s nadšením a s novými poznatky z oblasti vědy a techniky. Na fotografie z akce se můžete podívat zde.