cidetnasite95979.png

Published: 13.05.2024

Na FEI proběhla úvodní zahajovací schůzka k projektu „CIDET řešeného v rámci operačního programu Jan Amos Komenský – výzkum (OP JAK).

Cílem projektu je orientovaný výzkum v oborech elektronických senzorů, rádiových prvků, radarových systémů a stínicích materiálů pro komunikační, detekční a informační technologie pro zajištění bezpečnosti provozu rozsáhlých infrastruktur.

Hlavním přínosem a smyslem projektu je významná a dlouhodobá podpora spolupráce mezi sektorem výzkumných organizací a aplikační sférou. Aplikovatelnost výsledků se opírá o využití a sdílení know-how, špičkového vybavení a využití pokročilých metod zpracování signálu a umělé inteligence směřujících k vývoji progresivních metod detekce, identifikace, klasifikace a sledování objektů.

Projekt je realizován ve spolupráci s Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice a dalšími partnery jsou:

• Univerzita Hradec Králové, Fakulta informatiky a managementu
  • ELDIS Pardubice, s.r.o.
  • RETIA, a.s.