radadove_valley_193526.jpg

Published: 26.10.2022

Ve středu 19.10. proběhl v prostorách Fakulty elektrotechniky a informatiky workshop „Radarové Silicon Valley“. Workshop se konal pod záštitou Smart akcelerátoru Pardubického kraje za účasti zástupců tří firem z oblasti radiolokační techniky (Eldis Pardubice s.r.o., ERA a.s., a Retia a.s.), vzdělávacích institucí (FEI UPCE a SPŠE a VOŠ Pardubice), Pardubického podnikatelského inkubátoru a regionální kanceláře agentury CzechInvest. Diskutovalo se především o tom, jak společnými silami zvýšit atraktivitu vzdělávacích oborů v oblasti radarových a radiokomunikačních systémů a jak vybudovat širší povědomí o tom, že Pardubický kraj je v této oblasti ve světové špičce. Vždyť právě tady se vyrábí špičkové technologie, které například pomáhají řídit letecký provoz po celém světě.