_mic2638_137613.jpg

Published: 19.09.2019

Fakulta elektrotechniky a informatiky hostila ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků, Gymnáziem Dašická a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy 13. ročník Středoevropské matematické olympiády MEMO. Olympidáda se do Čech vrátila po deseti letech a zúčastnili se jí žáci z deseti zemí - Česká republika, Chorvatsko, Litva, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Slovinsko, Slovensko a Švýcarsko.

Během olympiády proti sobě soutěžili jednotlivci i družstva. V družstvech získali Češi tři bronzové medaile a v jednotlivcích se nejvíce zadařilo Vojtěchu Davidovi, který vybojoval 20. místo. Celkově se Češi umístili na pátem místě. Zlatou medaili v družstvech vyhrálo Polsko a o první příčku v soutěži jednotlivců se podělilo celkem pět soutěžících z Chorvatska, Polska, Slovenska a Maďarska.

„Jsem rád, že se tato mezinárodní olympiáda koná právě v Pardubicích, a že na půdě naší fakulty můžeme hostit mladé matematické talenty ze střední Evropy. Pevně věřím, že moderní technické a prostorové zajištění naší fakulty vytvoří důstojné zázemí pro toto matematické klání, a že všichni účastnící této akce si odvezou hezké vzpomínky na město Pardubice a samotnou soutěž. Akce, jako je Středoevropská matematická olympiáda, zcela jistě napomáhají ve zvyšování renomé fakulty v odborném mezinárodním prostoru a také věřím, že tyto akce přispívají k otevírání naší fakulty novým zahraničním studentům. “ uvedl Ing. Zdeněk Němec, Ph.D. děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky.