Published: 14.04.2016

Finále soutěže se uskuteční v pátek, 15. dubna 2016 v prostorách Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Cílem soutěže je umožnit žákům základních a středních škol prezentovat vlastní projekty se zaměřením na informatiku před porotou složenou z odborníků z IT firem.

Finále začne registrací soutěžících v 8:30 a výherci budou známi v půl čtvrté odpoledne. Soutěž uvede loňský vítěz Josef Gajdůšek z pardubické soukromé střední školy informatiky DELTA, který loni zvítězil také v mezinárodní soutěži programátorů do šestnácti let Google CodeIn.

Generálním partnerem se stala společnost Foxconn. „Dlouhodobě se zaměřujeme na podporu IT vzdělávání dětí a mladých lidí ať již přímo formou výukových programů či v rámci jejich volnočasových aktivit. Spolupráce se školami a jejich studenty, zejména v našem regionu, je pro nás opravdu klíčová,“ říká Jitka Kratochvílová, personální ředitelka pro oblast Evropa, Střední východ, Afrika, Austrálie společnosti Foxconn. Mezi další partnery soutěže patří například Microsoft, Unicorn, Czech ICT Alliance, ale třeba i pardubická eBRÁNA.

Soutěž je po celou dobu přístupná veřejnosti. Inspirovat se tak na ní mohou nejen žáci a vyučující ze základních a středních škol, ale každý, koho zajímají informační technologie.