students-7282942128096591.png

Published: 28.05.2024

Termín pro přihlášky na mobility pro studenty doktorského studia je 15. červenec 2024 s plánovaným výjezdem od 1. 9. 2024. Pro PhD studenty probíhá výběrové řízení na praktické stáže pravidelně 4x ročně.

NOVĚ můžeme podpořit měsíční nebo více měsíční mobilitu SMP i mimo EU. Mezinárodní mobility PhD studentů lze realizovat od AR 2024/2025, resp. od 1. 9. 2024.

Připomínáme jen podmínku minimální délky krátkodobé stáže, která je 30 dní. Mobilita 30 dní neobsahuje cestu tam a zpět.

Destinace pro mimoevropské země jsou stejné jako regiony v KA171.

Podmínkou je sjednání institucionální smlouvy s univerzitou mimo EU.

V případě mimoevropské mobility bude třeba k žádosti připojit vyjádření školitele se zdůvodněním potřeby stáže na konkrétní instituci a stanovení osob zodpovědných za naplňování smlouvy na UPCE a na partnerské univerzitě. V případě nové smlouvy uvést oborovou příslušnost mezi FEI a novou partnerskou institucí (uvedení pracoviště a kompetentní osoby). Sjednání nové smlouvy bude možné až po skončení VŘ.

Podrobné informace: Praktická stáž Erasmus+ | Univerzita Pardubice (upce.cz)