dsc_1901_175954.jpg

Published: 02.12.2021

Náš vánoční strom jsme letos rozsvítili 1. prosince navečer bez tradiční dobročinné studentské kontaktní akce. Jeho součástí jsou přání studentů a zaměstnanců. Promítat se budou až do Vánoc na blízkou budovu vysokoškolských kolejí. Online verzi, kterou jsme opět organizovali kvůli pandemii, jsme nazvali Strom přání a naděje.

„Kontaktní akce pomáhají propojit naše studenty s univerzitou i jinak než během výuky. Přesto, že tuto akci nemůžeme kvůli pandemickým opatřením uspořádat, přejeme si, abychom se mohli co nejdříve opět všichni společně scházet. Nejen toto ale i další naše přání jsme se rozhodli sdílet s veřejností. Společnost je aktuálně nutné spojovat a období adventu a Vánoc jsou na to tou pravou dobou.  Třetí role univerzity spočívá i v odpovědnosti ukazovat cestu,“ říká prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice Ing. Andrea Koblížková, Ph.D.

Podobu vzrostlého smrku v našem kampusu u Auly Arnošta z Pardubic měníme každý rok. Jejím prostřednictvím zobrazujeme vždy poselství uplynulého a nadcházejícího roku. Letos se na novém tématu podíleli žáci Základní umělecké školy Pardubice-Polabiny, kteří vyrobili ozdoby v podobě velkých perníčků v barvách univerzity. Ty odkazují na tradici, pospolitost, dobré vztahy mezi lidmi a věci, které nás spojují. Myšlenku doplnila přání studentů a zaměstnanců.

Vánoční strom rozsvítila prorektorka Univerzity Pardubice Andrea Koblížková. Akci jsme živě přenášeli na sociálních sítích.