Ozvěny Febiofestu - Do větru

Uložit do kalendáře 14-11-2018 19:00 14-11-2018 20:30 Czech republic/Europe Ozvěny Febiofestu - Do větru Pardubické OZVĚNY FEBIOFESTU pokračují. Univerzita Pardubice slaví sto let republiky i československého filmu V pondělí odstartovaly na Univerzitě Pardubice OZVĚNY FEBIOFESTU. MFF Praha -  Febiofest letos oslavuje své... Aula Arnošta z Pardubic
14. 11. 2018 Aula Arnošta z Pardubic

Pardubické OZVĚNY FEBIOFESTU pokračují.

Univerzita Pardubice slaví sto let

republiky i československého filmu

V pondělí odstartovaly na Univerzitě Pardubice OZVĚNY FEBIOFESTU. MFF Praha -  Febiofest letos oslavuje své  25. narozeniny, ale připomíná také sto let republiky a současně vznik prvních československých filmových společností i profesionálních filmových ateliérů.

Po úvodním snímku Jan Palach bude ve středu 14. listopadu od 19 hodin na akademické půdě Univerzity Pardubice uvedena první česká boat movie „Do větru“. Snímek je režijním debutem Sofie Šustkové, které také film osobně uvede a vtáhne diváky do atmosféry slunečného Řecka na plavbu bratra a sestry, ke kterým se připojí syn majitele lodi a jejich bezstarostná jízda po moři se začne ukazovat v úplně jiném světle.

Do hlavních rolí filmu odehrávajícího se na plachetnici v Řecku obsadila Šustková Vladimíra Polívku, Matyáše Řezníčka a Jenovéfu Bokovou. Film se natáčel jako nezávislý projekt mladých tvůrců na palubě lodi v okolí Severních Sporád. Pro svůj snímek si tvůrci vybrali generační téma ve smyslu hledání cesty, kam dál plout životem, a odpovědí na otázku, jakou podobu a limity má osobní svoboda. Ty zarámovali do neobvyklého milostného příběhu točícího se kolem vztahového trojúhelníku dvou sourozenců a jednoho kamaráda. Scénář se vyvíjel pět let a fakt, že se natáčení bude odehrávat z větší části na palubě plachetnice, přiměl autorku i štáb strávit dlouhou dobu na moři.  VSTUP ZDARMA JE MOŽNÉ ZÍSKAT NA ZÁKLADĚ REZERVACE info@ozvenyfebiofestu.cz

Aula Univerzita Pardubice, Studentská 95.

 

Vstup zdarma
Univerzita Pardubice
Mgr. Lenka Čermáková
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.