Diskusní večer Kavárna Universitas: Voynichův rukopis

Uložit do kalendáře 08-01-2019 18:00 08-01-2019 18:00 Czech republic/Europe Diskusní večer Kavárna Universitas: Voynichův rukopis Nejtajemnější kniha světa Voynichův rukopis Na přednášce se budeme hlavně věnovat obsahu textů rukopisu a jeho zakódování, bude i ukázka práce s vlastní vymyšlenou abecedou autora. Budeme se zabývat i autorem rukopisu a jeho... Klub 29, Pardubice
08. 01. 2019 Klub 29, Pardubice

Nejtajemnější kniha světa Voynichův rukopis

Na přednášce se budeme hlavně věnovat obsahu textů rukopisu a jeho zakódování, bude i ukázka práce s vlastní vymyšlenou abecedou autora. Budeme se zabývat i autorem rukopisu a jeho životem. Součástí přednášky bude i autorské čtení přímo z obsahu rukopisu. Dosud rozluštěné stránky naznačují, že se jedná o autorovu intimní zpověď, ale zároveň formou rozhovorů s Bohem autor prezentuje názory na samou podstatu církve, často v příkrém rozporu s jejím učením. Tímto by se autor vystavil velkému nebezpečí a zřejmě je to důvod k pečlivému zakódování textu rukopisu. Zajímavostí bude i informace, že autor pochází z českého prostředí a rukopis je psán transkripcí fonetické formy staročeštiny. Co je Voynichův rukopis? Kdo je jeho autorem? Jsme na stopě jeho rozluštění?

Irena Hanzíková se luštěním starověkých textů zabývá delší dobu, ovšem práce na Voynichově rukopisu je zdaleka nejnáročnější. Pracuje na něm velmi intenzivně pět let a je zhruba za třetinou textu. Práci na rukopisu věnuje veškerý volný čas a obětovala tomu i velkou část svého osobního života.

Kavárna Universitas se otevře v úterý 8. ledna 2019 od 18 hodin v Klubu 29 (ulice Svaté Anežky České, č. p. 29). Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.

Vstup je volný.

www.facebook.com/KavarnaUniversitas

Studenti Univerzity Pardubice
Julie Baarová