Přednáška Kotlin

Uložit do kalendáře 17-04-2018 17:00 17-04-2018 19:00 Czech republic/Europe Přednáška Kotlin Vážení studenti, geekové, ITáci, chtěli bychom Vás touto formou pozvat na přednášky o Kotlinu, které se uskuteční 17. 4. 2018 v 17:00 na Fakultě elektrotechniky a informatiky v přednáškové místnosti H1. # Kotlin na backendu... Fakulta elektrotechniky a informatiky, místnost H1
17. 04. 2018 Fakulta elektrotechniky a informatiky, místnost H1

Vážení studenti, geekové, ITáci,

chtěli bychom Vás touto formou pozvat na přednášky o Kotlinu, které se uskuteční 17. 4. 2018 v 17:00 na Fakultě elektrotechniky a informatiky v přednáškové místnosti H1.

# Kotlin na backendu
Java se bohužel nevyvíjí tak rychle, jak by si mnozí vývojáři přáli, a v konkurenci moderních programovacích jazyků působí poněkud zastarale a neohrabaně. Je ale škoda vzdát se léty ověřeného a dobře fungujícího ekosystému. Jedna z možností, jak se s touto situací vypořádat, je Kotlin. Kotlin je moderní programovací jazyk plně interoperabilní s Javou. Oproti Javě přináší mnohá vylepšení známá z jiných programovacích jazyků (null safety, properties, extensions, …). Zároveň ale umožňuje využití existujícího Java kódu a knihoven. Kotlin byl uznán oficiálním jazykem pro Android, ale stejně dobře lze použít i na dalších platformách.

# Kotlin a stručná historie času
Ve firmě Quadient Kotlin používají na springovém projektu téměř 4 roky. To znamená, že ho začali používat dávno před vydáním verze 1.0. Podělí se o některé problémy, které je po cestě potkaly, nastíní, jak některé z těchto problémů řešili, a zmíní se o tom, jak Kotlin používají dnes.